Entrades

S'estan mostrant les entrades d'aquesta data: desembre, 2014
Imatge

REPRESENTANTS DE CLASSE

Hem posat un VOCAL per classe per tal que s'encarregui de transmètre a les families els temes que tractem a les reunions de l'APEELB relativa als nostres projectes 2014/2015. Però el més important de tot és que les famílies podran compartir amb el seu VOCAL: dubtes, comentaris, idees, millores, queixes, etc. del curs.  Creiem que és molt positiu tenir en compte a les famílies per avançar a millorar l'escola. A continuació, el llistat de Vocals per aquest curs.
Si us plau, no dubteu en contactar-los si ho considereu necessari.
CLASEPROFESORVOCALE-MAILPSAMme RineauSophie Quillon Grdbleu@hotmail.comPSBMme VincentGabriel Medranogabrielmedrano@adamhall.comPSCEric DelalléependentpendentMSMontse VillarrubiasLoic Tordoloic_tordo@hotmail.comMSValérie ScottoCarine Le Goyetcarineavecunc@hotmail.comGS/MS ALaurence WiameEsther Guillemestherguillem@yahoo.esGS/MS BCécile MaridatSvetlana Baltemirovabaytemirova@yahoo.esGSNicolas MaloiselMatthiew Amirauxmamiraux@gmail.comCPASylvie B…

Noves trobades multiesportives al gimàs de la Mar Bella (13/12 de 9h a 13h)

Imatge
El Consell Escolar Esportiu de BCN (CEEB) organitza el pròxim dissabte (13/12, 9h-13h) unes trobades multiesportives al gimnàs de la Mar Bella pels nens de 4 a 7 anys.

Programa:
- Esports amb implements: esgrima i tennis.
- Esports gimnàstics i alternatius: circ i spiribol.
- Esports de pilota: futbol i voleibol.

Horari:
9:00 Arribada de participants.
9:20 – 10:40 Realització d’activitats.
10:40 – 11:10 Descans.
11:10 – 12:30 Realització d’activitats.
12:30 – 13:00 Cloenda.
13:00 Recollida dels participants.

Casals en anglès aquest Nadal - KIDS&US

Imatge

Contes amb Sabrina Meini - Institut Français

Imatge
Activitats infantils en francès Activitats organitzades a l’Espai infantil i juvenil de la Mediateca

Un dissabte al mes, d’octubre a maig, la Mediateca organitza activitats en francès per als nens i nenes (contes, tallers…). L’entrada és lliure i gratuïta, en el límit de les places disponibles. Pels tallers cal inscriure's prèviament.

Properes activitats:

- Dissabte 13 de desembre a les 11h: Contes amb Sabrina Meini


Atenció: El Pare Noel us esperarà després dels contes perque li podeu donar les vostres cartes!